تبلیغات
آموزش بازاریابی مجازی - گفتگو با مالک برند مجید تولیدکننده لباس تیم ملی والیبال

گفتگو با مالک برند مجید تولیدکننده لباس تیم ملی والیبال

نویسنده : سارا عرفانیان دوشنبه 14 دی 1394 11:03 ق.ظ  •    ارسال شده در: برند ها ی مشهور

از سالهای میانی دهه 70 پول نصف و نیمه‌ای به فوتبال ایران تزریق شد و بازیكنان تیم‌های سطح اول باشگاهی كشور به نان و نوایی رسیدند و توانستند روی بازی كردن به عنوان یك شغل حساب باز كنند بنابراین سلامت فوتبالیست‌ها كه سالی چند میلیون می ارزیدند برای مدیران این رشته مهم شد و دیگر مثل سابق هر مصدومیتی را به امان خدا و ترمیم طبیعی رها نمی كردند. برای حفظ این سرمایه‌ها به علمی فراتر از كیسه آب گرم و سرد نیاز بود كه تقریباً برای هرگونه كشیدگی، كوفتگی، ضرب خوردگی و آسیبی استفاده می‌شد! شیوه‌های سنتی جای خود را باید به روش‌های تئوریك می‌داد و تیم ها در كنار كادر فنی و نیمكت خود یك پزشك را هم اضافه كردند كه هرچند اوایل اكثر آنها تخصص چندانی درباره مبحث مصدومیت‌های ورزشی نداشتند اما «كاچی به از هیچی» بودند.


برند مجید آموزش بازاریابیمجید ساعدی‌فر در همین دوره وارد فوتبال ایران شد و عنوان «فیزیوتراپ» را وارد تیم ملی كرد. مصدومیت‌هایی كه تا پیش از این چند هفته طول می‌كشید و تیم ملی را از داشتن مهره‌های اصلی و موثرش محروم می‌كرد با جادوی دست ساعدی‌فر و البته موادی كه او از ساك پزشكی مجهز و اسرار آمیزش بیرون می آورد به یكی – دو جلسه تمرینی كاهش می‌یافت و طولی نكشید كه جلوی درب اتاق این ماساژور و حرفه‌ای خوش لهجه ترافیك شد. لوازم پزشكی این ایرانی مقیم آمریكا هنوز وارد بازار ورزشی ایران نشده بود و اكثر بازیكنان چیزی فراتر از پماد سالیسیلات یا همان ویكس قدیمی‌ها را برای بهبود و تخفیف درد پا و كمر خود نمی‌شناختند. سرویس مجانی آقا مجید به گفته خودش تا چند ماه دیگر رسماً‌ مدرك دكترای خودش را از ایالات متحده می‌گیرد، باعث شهرتش میان بازیكنان شد و عنوان «پنجه طلا» به مرد موفرفری اردوی تیم ملی اعطا شد. حالا در سال آْخر دهه 80 هستیم و همه باشگاه‌های فوتبال حداقل یك تیم مجهز و متخصص پزشكی و ماساژ كنار خود دارد. گفتگو با مجید ساعدی‌فر درباره آن حال و هوا است.

آقای ساعدی‌فر،‌ فوتبالی‌ها برای چندین سال شما را به اسم فیزیوتراپ كنار تیم ملی می‌دیدند اما بعد از آن مدتی است كه مثل گذشته كنار تیم ملی حضور ندارید؟‌
من 9 سال با تیم ملی فوتبال و مربیان مختلفش كار كردم و تقریباً‌ در هیچ یك از سفرهای تیم ملی در مدتی كه مسوولیت پذیرفتم، غیبت نداشتم. به عشق مملكت و پرچم كشورم كار و زندگی‌ام در آمریكا را رها كردم و كنار بچه‌های تیم ملی حاضر بودم.
در آمریكا چه حرفه‌ای دنبال می‌كردید‌؟‌
قبل از آمدنم به تیم ملی 24 كلینیك پزشكی در چند ایالت آمریكا كه به لطف تیم ملی به شش كلینیك رسید و یكی یكی به خاطر نبودن من تعطیل شد.
چه شد كه به تیم ملی فوتبال آمدی و در تیم دقیقاً‌ چه وظیفه‌ای روی دوش شما گذاشته شد؟‌
فوتبال ایران از اواسط دهه هفتاد حركت به سوی توسعه فوتبال حرفه‌ای را آغاز كرد اما در جنبه‌های پزشكی، بازیكنان هنوز با روش‌های سنتی و آماتور مداوا می شدند. استفاده ناشیانه از داروها، پمادها، اسپری‌ها و نوارهای پزشكی (تیپنگ) بعضی اوقات باعث تشدید مصدومیت ورزشكاران می‌شد و تیم‌های باشگاهی هم نمی‌توانستند بازیكنان خود را سالم در اختیار تیم ملی قرار دهند. در چنین موقعیتی من فكر كردم كه بهترین خدمت، وارد كردن وسایل استاندارد و اصل پزشكی و كمك به علمی شدن معالجه آسیب دیدگی بازیكنان فوتبال است.وقت برا کارها پزشک واردفوتبال اران شدم،بعض تم هابه جا فزوتراپ وپزشک حرفه ا ،جن گر داشتند وفکر م کردند با ورد وجادو بازکن از مصدومت وبدشانس خلاص م شود.نها دوتا باندپچ واسپر ب حس کننده را برا انواع واقسام آسب ها استفاده م کردند.
و به همین خاطر به فیزیوتراپ مشهور شدی؟‌
برای من اسم و عنوان فرقی نداشت. در دوره حضورم بهترین ستاره‌های فوتبال این مملكت مثل مهدی مهدوی‌كیا، خداداد عزیزی، علی دایی، كریم باقری، علی كریمی و ... در تیم بازی می‌كردند كه هركدام از آنها سرمایه‌های ملی این كشور بودند اما هنوز با روش‌های عامیانه نگهداری می‌شدند و حتی نوارهای پزشكی هم كه تازه مد شده بود، به صورت صحیح استفاده نمی‌شد. همیشه در اردوها یك اتاق را به امور پزشكی اختصاص می‌دادم و شبانه روز به مشكلات بازیكنان رسیدگی می‌كردم. وقتی همه مشغول استراحت بودند من تا ساعات دیروقت روی اعضای مصدوم فوتبالیست‌‌ها كار می‌كردم و به این تلاش افتخار می‌كنم. طوری شده بود كه بازیكنان مصدوم از باشگاه‌ها به تیم ملی می‌رسیدند و بازپروری می‌شدند و به تیم‌شان بر می‌گشتند. خدا را شكر این روزها دیگر می‌بینم كه تیپنگ و امور پزشكی درست انجام می‌شود و تیم‌ها درست كار می‌كنند.
فقط عرق به پیراهن ملی باعث شد این همه از خودت هزینه كنی؟‌
من حتی هزینه لوازم پزشكی كه از آمریكا می‌آوردم را هم نمی‌گرفتم. یك چمدان كامل كه به نوعی بیمارستان سیار محسوب می‌شد در هریك از سفرهای تیم ملی برای بچه‌ها تدارك می‌دیدم و سعی كردم دین خود را به كشورم ادا كنم. من بچه جنوب هستم و بسیاری از رفقا و همشهری‌هایم جان خود را برای حفظ این مرز و بوم گذاشتند، حالا اموال من مقابل جوانی و خود آنها چه ارزشی دارد. منتی بر سر كسی نمی‌گذارم و همان طور كه گفتم به این كارها افتخار می‌كنم. آنها كه با قوانین آمریكا آشنا هستند می‌دانند كه هر سفر من به خارج از این كشور با مالیات تجاری 3 برابر حساب می‌شد و مبلغ هنگفتی بابت این سفرها به پای من نوشته می‌شد.
حالا واقعاً دكتر هستی یا این عنوان علمی را افتخاری به شما داده‌اند؟
طی این چند سال اخیر، بیشتر وقت خودم را روی ادامه تحصیل گذاشته‌ام و در حال حاضر دانشجوی ترم آخر فیزیوتراپی ورزشی در آمریكا هستم كه رشته‌اش را هنوز در دانشگاه‌های ایران نداریم. در مراحل پایانی تهیه و نشر یك كتاب تخصصی در همین زمینه هستم كه قابل تدریس در دانشگاه‌های داخلی است و امیدوارم با توجه به نیازی كه ورزش كشور به علم روز فیزیوتراپی، ماساژهای تخصصی و زیر مجموعه‌های آن دارد، این رشته در دانشگاه‌های معتبر ما راه ‌اندازی شود.
دكتر ساعدی‌فر اما فقط یك فیزیوتراپ در فوتبال ایران نبوده بلكه بیشتر با مارك مجید در پوشاك و تولیدات ورزش ایران شناخته شده است. درباره كار تولیدی و علامت تجاری «مجید» بگویید.
نزدیك به یك دهه است كه وارد عرصه تولیدات لوازم پوشاك ورزشی ایران شده‌ام و طبق برنامه ریزی كه كرده‌ام حالا به بازارهای بین‌المللی و منطقه‌ای فكر می‌كنم. در حال حاضر توانستم كیفیت مارك مجید را در داخل كشور به اثبات برسانم و مانع خروج میلیون‌ها دلار ارز از مملكت بشوم. اشتغال‌زایی و اثبات توانمندی ایرانی انگیزه ورودم به این حوزه بود.
فكر می‌كنی در رقابت با سایر تولیدكنندگان داخلی در همین مدت كوتاه سبقت گرفته‌ای؟‌
من برای همه همكاران پرتلاش داخلی احترام قایلم و معتقدم كار تولید آنقدر سخت است كه همه آنها لایق حمایت و تقدیر هستند. من همیشه طرفدار رقابت سالم بودم اما بازار هدف من در حال حاضر دیگر بازار داخلی نیست. برند «مجید» الان دوره توسعه برون مرزی را طی می‌كند و همان طور كه دیدید برخی تیم‌های ملی خارجی لباس تولیدات مجید را می‌پوشند كه امیدوارم این حركت وسیع‌تر شود.
اما تا آنجا كه می‌دانیم یك برند ورزشی برای اینكه در مسابقات بین‌المللی رشته‌های مختلف وارد شود نیاز به قراردادی با فدراسیون‌های جهانی آن رشته‌ها دارد و رقابت با رقبای بزرگی مثل نایك و آدیداس به این راحتی نیست.
كاملاً درست می‌گویید. مثلاً در سال 2010 حدود 60 میلیون تومان حق عضویت خرید و امتیاز فدراسیون جهانی والیبال FIVB را پرداخت كردیم كه در كنار 11 شركت معتبر جهانی مثل میكاسا، آدیداس، آسیكس و ... توانستیم در مسابقات جهانی والیبال 2010 در ایتالیا حاضر باشیم. در بسكتبال هم فلسطین، قطر، ازبكستان و چند كشور دیگر از خاورمیانه در برخی رشته‌ها «مجید» می‌پوشند.
حالا واقعیت كیفیت تولیدات مجید قابل رقابت با آدیداس و نایك هستند؟‌
فقط 8 هزار فرانك سوییس دادیم تا لباس مجید در آزمایشگاه تخصصی این كشور كه مورد تأیید كمیته بین‌المللی المپیك است،‌ آزمایش‌های پیشرفته را طی كند و استاندارد لازم را دریافت كند. به همین راحتی نیست كه بروید و در سطح اول ورزش جهان یك نشان ایرانی را به دنیا عرضه كنید. به خصوص اینكه كشورهای غربی تحریم‌های سنگینی را علیه ایران اجرا می‌كنند و این كار را سخت‌تر هم كرده است اما نمی‌خواهم میدان را خالی كنم.
حالا این همه دردسر و زحمت به سودش می‌ارزد؟‌
بیش از 2 میلیون دلار از تیم‌های ایرانی، تیم ملی گرفته تا باشگاه‌های داخلی به شركت من بدهكارند كه متأسفانه مدتهاست كه معوق شده و پرداخت نمی‌كنند. به این موضوع افزایش هزینه حمل و نقل بین‌المللی به دلیل‌ تحریم‌ها را اضافه كنید و بالا رفتن مواد اولیه كه دیگر سودی باقی نمی‌گذارد.
لابد یكی از این بدهكاران فدراسیون فوتبال است كه به شركت علی دایی هم بدهكار است.
من درباره سایر برندها دخالت نمی‌كنم اما بیش از یك میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال جنس داده‌ام كه پولی دریافت نكرده‌ام.
دولت چه حمایتی از تولید و اشتغال‌زایی شما انجام داده‌؟‌
بزرگترین كمك دولت به ما این است كه مانع از جلوی پای ما بردارد و با قوانین محدود كننده مانع نچیند. مدیران باید بدانند كه اگر هنوز این كار تولیدی – صنعتی را رها نكردم به خاطر عشق و علاقه‌ای است كه به ایجاد كار برای نسل جوان و بیكار داشتم. الآن تعطیل كردن كار را ضربه بزرگی به زندگی هریك از آنها می دانم. توقعی ندارم و تا حالا یك ریال وام صنعتی هم درخواست نكردم اما مانع نگذارند.
در این چند سال انبارم را آتش زدند اما از رو نرفتم. اعتماد مشتریان و فدراسیون را جذب كردم و از سود خودم زدم تا تیم ایرانی بهترین كیفیت را بپوشد چون ایرانی هیچ چیزی از عرب‌ها، اروپای
ی‌ها، شرقی‌ها و آمریكایی‌ها كم ندارد.

برچسب ها: برند مجید ، والیبالیست ها ، برند داخلی ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 14 دی 1394 11:12 ق.ظ

جمعه 17 آذر 1396 09:07 ق.ظ
Good post. I am going through some of these issues as well..
سه شنبه 11 مهر 1396 01:51 ب.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون
یکشنبه 15 مرداد 1396 01:41 ق.ظ
What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable experience on the topic of unexpected emotions.
جمعه 13 مرداد 1396 02:12 ب.ظ
What's up, this weekend is fastidious in favor of me, since
this time i am reading this enormous educational paragraph here at my house.
یکشنبه 8 مرداد 1396 06:49 ق.ظ
Hi there everyone, it's my first pay a quick visit at this website, and article is in fact fruitful
designed for me, keep up posting such posts.
یکشنبه 8 مرداد 1396 01:17 ق.ظ
Hi colleagues, fastidious article and nice urging commented
here, I am genuinely enjoying by these.
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:48 ق.ظ
Hi there just wanted to give you a quick heads up.
The words in your article seem to be running off the screen in Opera.
I'm not sure if this is a format issue or something to do with browser compatibility
but I thought I'd post to let you know. The design and style look great though!
Hope you get the problem resolved soon. Thanks
شنبه 7 مرداد 1396 11:03 ب.ظ
Attractive section of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital
to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.
Anyway I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.
شنبه 7 مرداد 1396 10:13 ب.ظ
We stumbled over here by a different website and thought I might check things out.
I like what I see so now i'm following you. Look forward to going over your
web page repeatedly.
شنبه 7 مرداد 1396 09:46 ب.ظ
Very nice post. I simply stumbled upon your weblog and wished to say that I have really enjoyed surfing around your
weblog posts. After all I'll be subscribing in your rss feed and I
hope you write once more soon!
شنبه 7 مرداد 1396 09:41 ب.ظ
At this moment I am going to do my breakfast, later than having my breakfast
coming again to read other news.
شنبه 7 مرداد 1396 09:24 ب.ظ
Just want to say your article is as astounding. The clarity in your post is simply cool and i can assume you are an expert on this subject.

Fine with your permission let me to grab your feed
to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the rewarding work.
شنبه 7 مرداد 1396 08:47 ب.ظ
Heya i'm for the first time here. I found this board and I find It truly useful & it
helped me out a lot. I hope to give something back
and help others like you helped me.
شنبه 7 مرداد 1396 07:05 ب.ظ
It's an remarkable article in support of all the internet
visitors; they will obtain advantage from it I am sure.
شنبه 7 مرداد 1396 07:03 ب.ظ
It's awesome for me to have a website, which
is useful for my know-how. thanks admin
شنبه 7 مرداد 1396 03:18 ب.ظ
I'm not sure where you're getting your information, but great topic.
I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for excellent info I was looking for
this information for my mission.
شنبه 7 مرداد 1396 12:34 ب.ظ
Very good blog you have here but I was curious if you knew of any forums that cover the same topics talked about in this article?
I'd really like to be a part of online community where I can get opinions from other experienced people that share the same interest.
If you have any recommendations, please let me know.
Bless you!
شنبه 7 مرداد 1396 10:05 ق.ظ
I enjoy reading through an article that can make men and women think.
Also, thanks for permitting me to comment!
پنجشنبه 27 اسفند 1394 06:00 ب.ظ
سلام

درآمد ثابت ماهیانه داشته باشید

کسب درآمد ماهانه بالای 1 میلیون تومان

100 درصد تضمینی


لینک آموزش برای آقایان:

http://bit.do/poolsaz

لینک آموزش برای خانم ها:

http://bit.do/poolsaz2

درصورت داشتن هرگونه سوال با ایمیل زیر در تماس باشید :
toopfile.ir@gmail.com
سه شنبه 15 دی 1394 12:03 ق.ظ
واقعا افرین به پشت کارش و درود به ایران و ایرانی.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر